MOBİL BELNET GÜNLÜK KONUM

28.07.2015

FATİH SARAÇHANE
ESENLER MEYDAN
B.ÇEKMECE AHMEDİYE
 

 

DUYURULAR

Haziran Personeli

Emrah TAŞDELEN

SPOR ORGANİZASYONLARI

Tarihi, müthiş kültürel birikimi, insani zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle İstanbul, sadece Avrupa’nın değil bütün dünyanın sembol şehirlerinden biri, dünya kültür mirasının vazgeçilmez bir parçasıdır. İstanbul’u dünya çapında bir turizm, kongre, spor ve kültür merkezi yapma gayretleri 2004 yılından bu yana ivme kazanmıştır. Bu çerçevede birbiri ardına dev spor organizasyonlarına ev sahipliği yapılmaktadır. Başarıyla tamamlanan her spor organizasyonu bir sonraki organizasyon için referans olurken şehirde gerçekleştirilen uluslararası turnuva ve şampiyonlar sonucu İstanbul, artık uluslararası organizasyonlar için ilk akla gelen şehirlerden birisi haline gelmiştir.

Şehirlerin tanıtımında sporun azımsanmayacak ölçüde yeri ve önemi olduğundan spor organizasyonlarına katkı sağlamak düşüncesiyle ilgili federasyonların ulusal ve uluslararası organizasyonlarında işbirliği yapılmaktadır.

Başta İstanbul Maratonu olmak üzere İstanbul’da gerçekleştirilen uluslararası turnuvalar, Avrupa ve dünya şampiyonalarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım ve büyük lojistik destek sağlamaktadır. Yıl boyunca düzenli olarak ulusal anlamda yapılan organizasyon, etkinlik ve aktivitelerin yanında son 11 yılda 200’e yakın uluslararası organizasyona katkı sunulmuştur.

 

Yıl

Ulusal

Uluslararası

2015

16

9

2014

18

28

2013

22

16

2012

16

29

2011

7

14

2010

15

16

2009

8

14

2008

10

16

2007

13

9

2006

20

9

2005

17

12

2004

10

3

11 yılda

172 Ulusal

175 Uluslararası

 

2015 YILI TAMAMLANAN SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

 

1.      50. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası / 19-22 Mart 2015

2.      Uluslararası Öğrenci YTD ve Akraba Topluluk Futbol Turnuvası / 11 Nisan-11 Mayıs 2015

3.      3.İstanbul Lale Kupası ITF Uluslararası Kadın Tenis Turnuvası/17–26 Nisan 2015

4.      Üsküp Belediyesi Dostluk Turnuvası / 21 Nisan 2015

5.      İstanbul Yarı Maratonu / 26 Nisan 2015

6.      51.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu / 03 Mayıs 2015

7.      Allgau-Orıent Dostluk ve Barış Rallisi / 13-15 Mayıs 2015

8.      Bosphorus Cup Yelken Yarışları / 28 – 31 Mayıs 2015

9.     Avrupa Triatlon Kupası Yarışları / 27-28 Haziran 2015

10.    Uluslararası Ritmik Cimnastik Turnuvası / 27-28 Haziran 2015

 

ULUSAL

 

1.     Bakırköy Okullar Arası Spor Müsabakaları / 09 Aralık 2014 - 2015

2.      6. Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu – 20 Aralık 2014 / 06 Ocak 2015

3.     Okul Sporları Oryantiring Gençler İl Birinciliği Yarışları / 14 Ocak 2015

4.     İBB Liseler Arası Spor Şöleni / 16 Şubat – 16 Mart 2015

5.     Minikler Salon Okçuluk İstanbul İl Şampiyonası / 22 Şubat 2015

6.     Üniversieler Arası Plaj futbolu Turnuvası / 06-12 Nisan 2015

7.     İBB Futbol Akademisi ve Yetenek Kampı Projesi 13Nisan - 14 Haziran 2015

8.     İBB Birimleri ve İlçe Belediyeleri Arası Spor Şöleni / 28 Nisan – 04 Haziran 2015

9.     Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi / 03 Mayıs 2015

10.  İstanbul Çocuk Maratonu 10 Mayıs 2015

11.  Engelliler Yüzme Yarışları ve Engelliler arası Atletizm, Bisiklet ve Okçuluk Yarışmaları 09 Mayıs / 14-16 Mayıs 2015

12.  İtfaiye Spor Müsabakaları / 16-20 Mayıs 2015

13.  19 Mayıs Gençlik Kupası Kürek Yarışları / 19 Mayıs 2015

14.  Dragon Festivali Dragon Tekne Yarışmaları / 30-31 Mayıs 2015

15.  Geleneksel Çocuk Oyunları Türkiye şampiyonası / 09 Mayıs / 30-31 Mayıs 2015

16. Görme Engelliler Satranç Turnuvası / 11-13 Haziran 2015

2014 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

 

1.     Uluslararası Bedensel Engelliler Gelişim Kampı / 25 Ocak – 02 Şubat 2014

2.     IFT Uluslararası Kadın Tenis Turnuvası – İstanbul Lale Kupası /21-27 Nisan 2014

3.     İstanbul Yarı Maratonu / 27 Nisan 2014

4.     50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu  / 04 Mayıs 2014

5.     İstanbul Cup 2014 Plaj Futbol Turnuvası / 13/15 Haziran 2014

6.     Uluslararası İşitme Engelliler Futsal Turnuvası / 20-21 Haziran 2014

7.     Uluslararası İsmet Iraz Taekwondo Turnuvası / 21-22 Haziran 2014

8.     Uluslararası Ritmik Jimnastik Turnuvası / 28-29 Haziran 2014

9.     Avrupa Açık Deniz Yüzme 3 Etap Yarışları “European Open Water Swimming Cup/Len Cup 3” / 05 Temmuz 2014

10.  Uluslararası İstanbul Sutopu Kupası / 23-26 Temmuz 2014

11.  18 Yaş Altı Sutopu Dünya Şampiyonası / 02-10 Ağustos 2014

12.  Uluslararası Triatlon Yarışları / 04 Ağustos 2014

13.  Dünya Uçurtma Sörfü Şampiyonası / 17-23 Ağustos 2014

14.  Uluslararası İstanbul Açık Karate Turnuvası / 05-07 Eylül 2014

15.  Uluslararası Karate-1 Premier League İstanbul Etabı / 06-07 Eylül 2014

16.  Extreme Sailing Yarışları / 11-14 Eylül 2014

17.  2014 FIBA Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası  / 27 Eylül – 05 Ekim 2014

18.   Akdeniz Kulüpleri Masa Tenisi Turnuvası / 11-12 Ekim 2014

19.  Dünya Rallikros Şampiyonası / 11-12 Ekim 2014

20.  Uluslararası Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası / 24-26 Ekim 2014

21.  Ferrari Racing Days yarışları / 24-26 Ekim 2014

22.  11. İstanbul Oryantiring Günleri / 29 Ekim - 02 Kasım 2014

23.  2.Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı Yüzme Yarışları / 03-09 Kasım 2014

24.   36.İstanbul Maratonu / 16 Kasım 2014

25.  İşitme Engelliler 6. Avrupa Kupası Basketbol şampiyonası /26-29 Kasım 2014

26.  15 Yaş Altı Balkan Badminton Turnuvası / 08-10 Aralık 2014

27.  Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası / 11-14 Aralık 2014

28.  FIS Snowboard Dünya Kupası / 19-20 Aralık 2014

 

ULUSAL

 

1.      Wushu-Kun-Fu-Sanda-Tao’Lu İstanbul Şampiyonası / 09/12 Ocak 2014

9.      Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası / 9-12 Ocak 2014

10.   Serbest Güreş Dostluk Turnuvası / 12 Ocak 2014

11.   Engelliler Yüzme Şampiyonası ve Kurumlar Arası Masa Tenisi Turnuvası/24 Mart 2014

12.    Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası / 12-13 Nisan 2014

13.   42. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Kupası Atletizm Yarışları / 27Nisan 2014

14.   Kıtalararası Bisiklet Gezisi / 04 Mayıs 2014

15.    Engelliler Goalball Yükselme Grubu Maçları / 12-14 Mayıs 2014

16.   II. Geleneksel Fetih Kupası Okçuluk Yarışması / 27-29 Mayıs 2014

17.   Boğaziçi Yelken Yarışları – Bosphorus Cup 2014 / 05-08 Haziran 2014

18.   İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Şöleni / 07 Mayıs – 18 Haziran 2014

19.   Çocuk Oyunları 4. Türkiye Kupası / 16-18 Haziran 2014

20.   Minikler ve Büyükler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası / 24-27 Haziran 2014

21.   İstanbul Su Sporları Festivali / 18 – 19 Ekim 2014

22.   İstanbul Maratonu Fuarı  / 13 – 15  Kasım 2014

23.   Tenis Sporunu Yaygınlaştırma Etkinliği / 20 – 28 Aralık 21014

24.   6.Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu / 20 Aralık 2014 – 04 Ocak 2015

25.   Bakırköy Ligi / 2014 – 2015

 

2013 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLAR ARASI

 

  1. 49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (28 Nisan)
  2. Kıtalararası Bisiklet Gezisi (28 Nisan)
  3. ITF Uluslar arası Kadın Tenis Turnuvası – İstanbul Lale Kupası (20-28 Nisan)
  4. “29 Mayıs Fetih Kupası” Okçuluk Turnuvası
  5. ‘Sağlık için Spor’ (7 Haziran-14. Uluslararası Ortopedi, Ortopedik Cerrahi ve Travmatoloji Kongresi kapsamında)
  6. Uluslararası Cimnastik Turnuvası (15-16 Haziran)
  7. Kıtalararası Boğaziçi Kano Kürek Yüzme Yarışları
  8. Triatlon Avrupa Kupası
  9. Genç Kızlar Avrupa Sutopu Şampiyonası
  10. Uluslararası Masa Tenisi Turnuvası (28 Ekim)
  11. Uluslararası Güreş Turnuvası (26-27 Ekim)
  12. İstanbul Spor Konseyi ve Şurası (10-14 Eylül)
  13. WTA Tenis Cup
  14. 5 Days 2013 Oryantiring Yarışları
  15. İstanbul Maratonu
  16. Uluslararası Badminton Turnuvası (19-22 Aralık)

 

ULUSAL

1.     Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası (2-3 Mart)

2.     Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası ( 4-7 Nisan)

3.     Çocuk Oyunları Turnuvası (23 Nisan)

4.     UniMiniCup Basketbol Turnuvası (23 Nisan)

5.     Okullararası Oryantiring yarışları (6-7 Mayıs)

6.     İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası 41. Atletizm Yarışları (12 Mayıs)

7.     ‘İstanbul Sağlık İçin Yürüyor’ (22 Mayıs Avrupa Obezite Günü’ kapsamında)

8.     Red Bull Uçuş Günü (26 Mayıs)

9.     MTB Delta Gold Tour Dağ Bisikleti yarışları (26 Mayıs)

10.  Geleneksel 8. Balık Tutma Şenliği

11.  Engelliler Spor Şöleni (30 Mayıs-26 Kasım 2013)

12.  İtfaiye Spor Yarışları

13.  3. Çocuk Oyunları Türkiye Şampiyonası (29 Haziran)

14.  İstanbul Triatlon Yarışları

15.  Uçurtma Şenliği

16.  Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası

17.  Türkiye Büyükler Halk Oyunları Şampiyonası (18-21 Temmuz)

18.  İBB Geleneksel Spor Şöleni (16 Eylül-6 Kasım)

19.  Üniversiteler Arası Spor Şöleni (30 Ekim-8 Aralık)

20.  Sporda Geleceğin Yeteneklerini Tespit Projesi

21.  Genç Şampiyonlar Ödül Töreni (26 Aralık)

22.  Türkiye Artistik Buz Pateni Şampiyonası (27-29 Aralık)

23.  İstanbul Spor Ödülleri ve Malzeme Dağıtım Töreni (30 Aralık)

 

2012 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

1.     30. Vehbi Emre Uluslararası Güreş Turnuvası

2.     Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası (27-29 Ocak)

3.     Salcano MTB Cup 2012 Bisiklet Yarışı (11-12 Şubat)

4.     Dünya Salon Atletizm Şampiyonası (09-11 Mart)

5.     36. Uefa Kongresi (22-24 Mart)

6.     Fıba Kadınlar Euroleague 8li Finalleri (28-30 Mart)

7.     IHT Spor Zirvesi (25-26 Nisan)

8.     48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (29 Nisan)

9.     Avrasya Bisiklet Gezisi (29 Nisan)

10.  2012 Tekerlekli Sandalye Avrupa Şampiyonası (04-06 Mayıs)

11.  Kıtalararası Kuzey Yürüyüşü (6 Mayıs)

12.  THY Avrupa Ligi Dörtlü Finalleri (11-13 Mayıs)

13.  Uluslararası Spor Filmleri Festivali (12-13 Mayıs)

14.  FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası (12-13 Mayıs)

15.  CAS Genel Kurul Toplantısı Ve Sporda Tahkim Konferansı (14-15 Mayıs)

16.  Extreme Sailing 2012 Yelken Yarışları 08-10 Haziran)

17.  İstanbul Triatlonu İTU Şampiyonası (1 Temmuz)

18.  41. Boğaziçi Rallisi (6-8 Temmuz)

19.  5. Avrupa Futbol Taraftarları Kongresi (13-15 Temmuz)

20.  24. Kıtalararası Boğaziçi Yarışları (15 Temmuz)

21.  Adidas Cup 2012 Basketbol Turnuvası (2-3 Ağustos)

22.  40. Dünya Satranç Olimpiyatı (27 Ağustos-10 Eylül)

23.  Uluslararası 27. Ahmet Cömert Boks Turnuvası (5-8 Eylül)

24.  Dragon Festivali 2. Uluslararası İstanbul Yarışları (22-23 Eylül)

25.  28. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Güreş Şampiyonası (19-21 Ekim)

26.  WTA Champıonshıps Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası (23-28 Ekim)

27.  Dünya Binicilik Kongresi (5-8 Kasım)

28.  Kıtalararası Avrasya Maratonu (11 Kasım)

29.  Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası (11-16 Aralık)

 

ULUSAL

1.     Halk Oyunları İstanbul İl Birinciliği Yarışmaları (10-11 Mart)

2.     Spor Başkenti İstanbulda Olimpiyat ve Spor Pulları Sergisi (12-17 Mart)

3.     İBB Geleneksel Spor Şöleni (25 Nisan – 24 Mayıs)

4.     Kadir Has Kürek Yarışmaları (28 Nisan)

5.     19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Barış Koşusu (19 Mayıs)

6.     İBB Başkanlık Kupası 40. Atletizm Yarışları (20 Mayıs)

7.     Engelliler Spor Şöleni (29 Mayıs-4 Aralık)

8.     Fetih Kupası Yüzme Yarışları (02-03 Haziran)

9.     Türkiye Olimpizm Koşusu (10 Haziran)

10.  Bostancı Yassıada Yüzme Maratonu (8 Temmuz)

11.  Halk Oyunları Büyükler Türkiye Şampiyonası (28-29 Temmuz)

12.  Pegasus Wındsurf Ligi Türkiye Şampiyonası (10-12 Ağustos)

13.  Delta Dağ Bisikleti Yarışları (26 Ağustos)

14.  İstanbul Spor Ödülleri & Bayrağımızı Taşıyanlar (20 Eylül)

15.  Üniversiteler Arası Spor Festivali Unısporfest (23 Kasım – 7 Aralık)

16.  İstanbul’da Sporun Renkleri Fotoğraf Yarışması

 

2011 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

 

1.     Haliç Su Sporları Festivali (Extreme Sailing 3.Etap) (27-29 Mayıs 2011)

2.     Uluslararası Halk Dansları/Oyunları Festivali (03 Temmuz 2011)

3.     Modern Pentatlon Yıldız A Dünya Şampiyonası (18-21 Ağustos 2011)

4.     2011 Avrupa Karışık Çiftler Masa Tenisi Şampiyonası (10-11 Eylül 2011)

5.     2011 Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası (12 – 18 Eylül 2011)

6.     Uluslararası Açık Karate Turnuvası (16 -18 Eylül 2011)

7.     33.Kıtalararası Avrasya Maratonu (16 Ekim 2011)

8.     Avrasya Maraton Fuarı (13-15 Ekim 2011)

9.     İstanbul Açık Senkronize Yüzme Turnuvası (8 – 9 Eylül 2011)

10.  Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası (28-30 Ekim 2011)

11.  Uluslararası Buz Pateni Turnuvası (13-18 Aralık 2011)

12.  Uluslararası Badminton Turnuvası (19-22 Aralık 2011)

13.  47. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (24 Nisan 2011)

14.  KIA Yelken Yarışları (2 Temmuz 2011)

15.  Uluslararası Boğaziçi Yüzme/Gondol/Kano Yarışları – (17 Temmuz 2011)

 

ULUSAL

1.     Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası (10 – 11 Eylül 2011)

2.     Kimsesiz Çocuklar Turnuvası (Bizim Çocuklar Spor Şöleni) (7-9 Haziran 2011)

3.     Engelliler Spor Şöleni (28 Kasım-06 Aralık 2011)

4.     İBB Futbol Turnuvası (15 Haziran-20 Temmuz 2011)

5.     İBB Voleybol ve Masa Tenisi Turnuvası (Voleybol (20-30 Eylül); Masa Tenisi (28-30 Eylül)

6.     İstanbul Triatlon Yarışları (24 Temmuz 2011)

7.     Olimpizm Koşusu (05 Haziran 2011 – Sultanahmet)

 

2010 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

 

1- Uluslararası Buz Hokeyi 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası (4-10 Ocak 2010)

2- Haliç Yarı Maratonu (25 Nisan 2010)

3- 46. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (11-18 Nisan 2010)

4- Dünya Ralli Şampiyonası (15-18 Nisan 2010)

5- Eurobiker Motosiklet Turu (23-25 Mayıs 2010)

6-Dünya Yelken Şampiyonası (11-16 Temmuz 2010)

7- 22. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Kürek ve Kano Yarışları (18 Temmuz 2010)

8- 2010 Avrupa Gençler ve Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası (16-25 Temmuz 2010)

9- 1.Dünya Shotokan Karate Şampiyonası (30 Temmuz-01 Ağustos 2010)

10- 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası (4-12.09.2010)

11- 32.Kıtalararası Avrasya Maratonu (17 Ekim 2010)

12- 4.Deniz Küreği Dünya Şampiyonası (22-24 Ekim 2010)

13- Uluslararası Boğaziçi Artistik Buz Pateni Teşvik Şampiyonası (22-24 Ekim 2010)

14- 26. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası (29-31 Ekim 2010)

15- Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Serbest Stil Güreş Şampiyonası (12-13.11.2010)

16- Uluslararası Badminton Şampiyonası (20-23 Aralık 2010)

 

ULUSAL

1-İBB Kupası İstanbul İl Birinciliği Halk Oyunları Yarışması (27-28 Mart 2010)

2- 39. İBB Başkanlık Kupası Atletizm Yarışları (25 Nisan 2010)

3- Bahar Kupası Yelken Yarışları (15-16 Mayıs 2010)

5- 3.Dragon Festivali: Dragon Tekne Yarışmaları (29-30 Mayıs 2010)

6- “Geleneksel Spor Şöleni” İBB Birimler Arası Futbol Turnuvası (03.05 – 11.06.2010)

7- Voleybol, Basketbol ve Masa Tenisi Turnuvaları (20 Eylül-08 Ekim 2010)

8- Türkiye Olimpizm Koşusu (13 Haziran 2010)

9- Özel Olimpiyatlar Meşale Koşusu İstanbul Etabı (04 - 05 Eylül 2010) 

10- Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası (30-31 Ekim 2010)

11- İstanbul Belediye Başkanlığı Kupası Yıldızlar Taekwon-do İl Finali

12- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası Yüzme Yarışları (04 Aralık 2010)

13- Üniversiteler Arası Spor Festivali (05-29 Aralık 2010)

14- Bayrağımızı Taşıyanlar Organizasyonu (15 Şubat 2010)

15- Güreş Şampiyonası

 

2009 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

 

1-     UEFA Finali (21 Mayıs 2009)

2-     31. Kıtalararası Avrasya Maratonu (18 Ekim 2009)

3-     3. Uluslararası Altın Boynuz Kürek Yarışları (15 Eylül 2009)

4-     4. Uluslararası İstanbul Open Karate  Turnuvası  (9 Ekim -11 Ekim 2009)

5-     25. Uluslararası Cumhuriyet Güreş Şampiyonası (23-25 Ekim 2009)

6-     13.Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası (10-13 Aralık 2009)

7-     Uluslararası Badminton Turnuvası (17-20 Aralık 2009)

8-     10. Avrupa Futbol Tenisi Şampiyonası (13-15 Kasım 2009)

9-     Avrupa Gençler Ranking Badminton Şampiyonası  (30 Ocak - 1 Şubat 2009)

10-  45.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (12 Nisan 2009)

11- Powerboat P1 World Championship Grand Prix Of The Sea (19–21.06.2009)

12- 21. Uluslar arası Boğaziçi Kano Kürek Yüzme Yarışları (19 Temmuz 2009)

13- Asya Avrupa Allstars Masa Tenisi Kupası ( Euro- Asia Cup ) (10-11 Kasım 2009)

14- 5.Uluslararası Capoeira Spor ve Gençlik Festivali (13–17.08.2009)

 

ULUSAL

1- İBB Masa Tenisi (19–23 Ocak 2009)

2- Valilik Futbol Turnuvası (il müdürlükleri arası futbol turnuvası ) (11.04 – 10 Mayıs 2009)

3- Badminton Antrenörlük ve Hakemlik Kursları (10–18 Haziran 2009)

4- İBB Futbol Turnuvası (27 Nisan - 02 Haziran 2009)

5- İBB Kış Kupası Türkiye Ümit-Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası (25-27.12.2009)

6- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kış Kupası Taekwon-Do Turnuvası (26-27 Aralık 2009)

7- Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi (11 Eylül-31 Aralık 2009 ????)

8-16 Yaş grubu İstanbul Tenis Turnuvası (8 Mayıs 2009)

 

2008 YILI GERÇEKLEŞTİRİLEN SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

 

1.     Uluslararası Şirketler Olimpiyatı ( 23.04–05 Mayıs 2008 )

2.     7. Uluslararası İstanbul Satranç Festivali (30 Temmuz- 07 Ağustos 2008 )

3.     Uluslar arası Açık Karate Turnuvası ( 10–12 Ekim 2008 )

4.     Türk Dünyası Güreş Turnuvası ( 07–08 Haziran 2008 )

5.     Uluslar arası Altın Boynuz Gece Kürek Yarışları ( 29 Eylül 2008 )

6.     Dünya Gençler Güreş Turnuvası ( 29 Temmuz–03 Ağustos 2008 )

7.     Uluslararası Marmara Ümitler Judo Turnuvası ( 22–23 Mart 2008 )

8.     Avrupa 10 Bin Metre Kupası ( 12 Nisan 2008 )

9.     Olimpiyat Meşalesi İstanbul’da ( 04 Nisan 2008 )

10.  Üsküp-İstanbul Kardeş Şehir Turnuvası ( 18–19 Ekim 2008 )

11.  Kıtalararası Avrasya Maratonu ( 26 Ekim 2008 )

12.  Uluslararası Cihat Şener Judo Turnuvası ( 23–24 Ağustos 2008 )

13.  Paralimpik Olimpiyatlara Destek ( 06 -17 Eylül 2008 arasındaki olimpiyatlar )

14.  24. Uluslararası Cumhuriyet Güreş Turnuvası

15.  Avrupa Kupası Atletizm Yarışları

16.  44.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

 

ULUSAL

1.     Bahar Kupası Yelken Yarışları ( 24 Mayıs 2008 )

2.     İBB Başkanlık Kupası Atletizm Yarışları ( 18 Mayıs 2008 )

3.     İBB Futbol Turnuvası ( 28 Nisan–04 Haziran 2008 )

4.     Türkiye Kulüpler Arası Badminton Turnuvası ( 24–25 Mayıs 2008 )

5.     Okul Spor Salonları Şampiyonası (24 Temmuz-20Ağustos 2008 )

6.     Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası ( 08–09 Kasım 2008 )

7.     İBB Voleybol Turnuvası ( 20.10–06.11.2008)

8.     Sokak Basketbolu ( 29–31.07.2008 )

9.     İBB Taekwon-do Turnuvası ( 20-21 Aralık 2008 )

10.  Yüzme Şampiyonası (Ekim 2008)

 

2007 YILI GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER

ULUSLARARASI

 

  1. Avrupa Şampiyon Kulüpleri Kros Yarışları ( 04.02.2007 )
  2. Moto-GP ( 21–22.04.2007 )
  3. Uluslararası Şirketler Olimpiyatı ( 25–27.05.2007 )
  4. Uluslararası Satranç Festivali (29 Ağustos - 07 Eylül 2007 )
  5. Balkan Masa Tenisi Turnuvası ( 2 – 5 Eylül 2007 )
  6. Uluslararası Açık Karate Turnuvası (7–9 Eylül 2007 )
  7. Avrupa 17 Yaş Altı Badminton Şampiyonası ( 24–28.10.2007 )
  8. Kıtalararası Avrasya Maratonu ( 28.10.2007 )
  9. Mavi Haliç Gece Kürek Yarışları (29 Eylül 2007)

 

ULUSAL

1.     İBB Personelinin tesislerden yararlandırılması

  1. İBB Başkanlık Kupası Atletizm Yarışları ( 15.04.2007 )
  2. İBB Bahar Kupası Yelken Yarışları ( 28–29.04.2007 )
  3. İBB Taekwan-do Şampiyonası ( 28–29.04.2007 )
  4. İBB Futbol Turnuvası ( 07.05.2007–04.06.2007 )

6.     Bisiklet Yarışları Organizasyonu

  1. İBB Masa Tenisi Turnuvası ( 28.06.2007–01.07.2007 )
  2. İBB Güreş Turnuvası ( 30.06.2007–01.07.2007 )
  3. Dernekler arası Spor Şöleni ( 14–29.07.2007 )
  4. Yaz Spor Okulları ( 25.06.2007–31.08.2007 )
  5. Kış Spor Okulları
  6. Üniversiteler Arası Spor Şöleni ( Şubat-Nisan 2007 )
  7. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri ( 19.05.2007 )

 

2006 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

  1. Uluslararası Şirketler Olimpiyatı Organizasyonu (26–28 Mayıs 2006 )
  2. Uluslararası İstanbul 5.Satranç Festivali (30 Ağustos – 08 Eylül 2006 )
  3. Uluslararası İstanbul Açık Karate Turnuvası (2–3 Eylül 2006 )
  4. Balkan Gençler Kürek Şampiyonası (9–10 Eylül 2006 )
  5. Uluslararası Yaş Grupları İstanbul Satranç Festivali (26–29 Ekim 2006 )
  6. 28.Avrasya Maratonu (5 Kasım 2006 )

7.     Mavi Haliç Kürek Organizasyonu (Ekim 2006)

8.     Moto GP

9.     WTA Tenis Cup

 

ULUSAL

  1. İBB Başkanlığı Kupası Karate Şampiyonası (04–05 Şubat 2006 )
  2. İBB Başkanlığı Kupası Eğlenceli Salon Atletizm Yarışları (08–22 Mart 2006 )
  3. III. Üniversiteliler Bowling Turnuvası (13- 23 Mart 2006 )
  4. İBB Başkanlığı Kupası 36. Atletizm Yarışları (09 Nisan 2006 )
  5. İBB Futbol Turnuvası (02 Mayıs – 07 Haziran 2006 )
  6. İBB Başkanlığı Kupası Bisiklet Yarışları (07 Mayıs 2006 )
  7. İBB Başkanlığı Kupası Tenis Turnuvası (09–15 Mayıs 2006 )
  8. İBB Başkanlığı Kupası Ferdi Masa Tenisi Turnuvası (10–11 Haziran 2006 )
  9. İBB Başkanlığı Kupası Plaj Oyunları (22 Haziran – 03 Eylül 2006 )
  10. Yaz ve Kış Spor Okulları (26 Haziran–08 Eylül 2006 )
  11. İBB Başkanlığı Kupası Yelken Yarışları (7 Ekim 2006 )
  12. İBB Başkanlığı Karate Turnuvası (9–10 Aralık 2006 )
  13. İBB Başkanlığı Masa Tenisi Turnuvası (16–17 Aralık 2006 )
  14. İBB Başkanlığı Güreş Turnuvası (23- 24 Aralık 2006 )
  15. İBB Başkanlığı Üniversiteler ve Kulüpler Bowling Turnuvası (25–27 Aralık 2006 )
  16. İBB Başkanlığı Özürlüler Yüzme Şöleni (26 Aralık 2006 )
  17. İBB Başkanlığı Okullar arası Spor Şöleni ve Malzeme Yardımı (22.05–22.06.2006 )
  18. 19 Mayıs Spor Şöleni (20 Mayıs 2006 )
  19. 9000 Başarılı Öğrenciye 9000 Bisiklet Dağıtım Şöleni (09 Haziran 2006 )
  20. İBB Gençlik Meclisi 1.Üniversiteler Arası Spor Şöleni (Kasım 2006)

 

2005 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSLARARASI

1-               Don Wilson Türkiye’de Cemal Kamacı Spor Kompleksi’nde (07–08.05.2005)

2-               UEFA Şampiyonlar Ligi Final Maçı (25.05.2005 Milan-Liverpool)

3-               13. Balkan Yıldızlar ve Gençler Masa Tenisi Şampiyonası (29.06–02.07.2005)

4-               Formula 1 (23.08.2005-İstanbul Kurtköy)

5-               4. Uluslar arası İstanbul Satranç Festivali  (22.08–01.09.2005 )

6-               Balkan Kürek Şampiyonası (mavi haliç gece kürek yarışları) (18.09.2005)

7-               Kıtalararası Avrasya Maratonu (02.10.2005)

8-               Moto-GP (23.10.2005’te İstanbul Park)

9-               Dünya Gençler Satranç Şampiyonası (08–23.11.2005 )

10-           WTA Tenis Cup

11-           Uluslararası Şirketler Olimpiyatı (03–05.06.2005 )

12-           İBB Başkanlık Kupası Plaj Voleybolu (Yeşilköy sahillerinde/22–24.07.2005)

 

ULUSAL

1.               İBB Başkanlık Kupası Bisiklet Yarışları ve Halk Gezisi (03.07.2005)

2.               9000 Başarılı Öğrenciye 9000 Bisiklet (08.06.2005 tarihinde Ali Sami Yen Stadı)

3.               İBB Başkanlık Kupası Atletizm Yarışları (17.04.2005)

4.               İBB Başkanlık Kış Spor Okulları (01.10.2004 -31.05.2005 )

5.               İBB Başkanlık Yaz Spor Okulları (Haziran-Ağustos 2005 )

6.               19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Şöleni (21.05.2005)

7.               İBB Başkanlığı Kupası Üniversiteliler Bowling Turnuvası (18–28.04.2005 )

8.               Şirketler arası Futbol Turnuvası

9.               İBB Başkanlığı Kupası Futbol Turnuvası (Haziran-Temmuz 2005)

10.            İBB Başkanlığı Kupası Ferdi Masa Tenisi Turnuvası (26–27.03.2005)

11.            İBB Başkanlığı Kupası Taekwon-do Şampiyonası (Aralık 2005)

12.            İBB Başkanlığı Kupası Spor Şöleni (Aralık 2005)

13.            Fetih Şöleni Spor Etkinlikleri (22-29 Mayıs 2005)

14.            İBB Başkanlığı Karate Şampiyonası (Haziran 2005)

15.            Başkanlık Kupası Güreş Şampiyonası (Aralık 2005)

16.            İBB Başkanlık Kupası Yüzme Yarışları (Ekim 2005)

17.            Karate Şampiyonası (Aralık 2005)

 

2004 YILI SPOR ORGANİZASYONLARI

ULUSAL

  1. İBB Başkanlık Kupası Atletizm Yarışları (18.04.2004)
  2. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Şöleni (19.05.2004)
  3. İstanbul’un Fethi Şöleni Spor Etkinlikleri (29.05.2004)
  4. İBB Başkanlığı Bahar Kupası Spor Şöleni (12–13.06.2004)
  5. İBB Başkanlığı Kupası Futbol Turnuvası ( Haziran-Temmuz 2004)
  6. İBB Başkanlığı Kupası Şirketler Arası Futbol Turnuvası (Mayıs-Temmuz 2004)
  7. İBB Başkanlığı Yaz Spor Okulları (28.06–03.09.2004)
  8. İBB Başkanlığı Kış Spor Okulları (01.10–31.05.2004)
  9. İBB Başkanlığı Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası (30–31.10.2004)
  10. İBB Başkanlığı Kupası Kulüpler Taekwon-do Turnuvası (20–21.11.2004)

 

ULUSLARARASI

1.     3.Uluslararası İstanbul Satranç Festivali (02–11.09.2004)

  1. 8. Dünya Üniversiteler Satranç Şampiyonası (02–11.09.2004)
  2. 26. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu (10.10.2004)
Online
 471
Bugün
 
Toplam
 842
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi
BELNET "İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri"